Ponad Słowami, czyli idealny podręcznik do nauki języka polskiego.

Na rynku można znaleźć szeroki wybór podręczników do języka polskiego. I choć każdy z nich posiada odpowiednie zagadnienia, to seria podręczników “Ponad Słowami” wydana przez Nową Erę biję na głowę swoją konkurencję!

Podręczniki do języków są niezwykle istotnym elementem edukacji, ponieważ od ich doboru zależy przyswajanie nowej wiedzy i poszerzanie horyzontów. To zazwyczaj w rękach nauczyciela jest odpowiedni wybór, który spełni nie tylko jego ambicję, ale również podstawę programową. Nauczyciele z doświadczeniem najczęściej wybiorą książki pisane pod okiem wydawnictwa Nowa Era, a w przypadku polonistów będzie to seria Ponad Słowami! 

Co oferuje podręcznik “Ponad Słowami 2”?

Ponad Słowami to seria podręczników zarówno dla uczniów po gimnazjum, jak i po podstawówce, która podstawę programową realizuje na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W pierwszej części uczniowie zapoznają się z literaturą antyku, średniowiecza, aż do oświecenia. Kolejne części idą razem z nurtem czasu i przedstawiają historię romantyzmu, wprowadzają w twórczość Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Cypriana Kamila Norwida, a także uczą historii literackiej w trakcie zaborów. 

Dlaczego warto wybrać ten podręcznik?

Wszystkie informacje zawarte w podręcznikach Małgorzaty Chmiel mają status wieloletnich – informacje w nich zawarte mogą być nauczane przez kilkanaście lat i w dalszym ciągu będą pokrywały się z prawdą. Poprzez połączenie podstawowych danych z ciekawostkami i rozszerzonymi materiałami “Ponad Słowami” jest jednym z najlepszych źródeł przygotowujących do matury z ojczystego języka. Korzystanie z tego podręcznika gwarantuje pozytywny wynik z egzaminu i zapewnia obszerną wiedzę z zakresu literatury polskiej. 

Gdzie można je zakupić?

Podręczniki można zdobyć w prawie każdej księgarni, ponieważ są to dosyć popularne książki. Dodatkowo istnieje opcja zamówienia ich przez strony internetowe prosto do domu. W pakiecie zazwyczaj przewidziane są również maturalne karty pracy, które zostały wykonane specjalnie z myślą o uczniach korzystających z podręczników wydawnictwa Nowej Era “Ponad Słowami”!