Romantyzm Ponad słowami 2

Romantyzm to epoka, która wnosi w nasz świat dużo wartości. Aby jednak ją poznać i wdrożyć wiedzę z zakresu tego czasu, warto skorzystać z podręcznika “Ponad słowami 2”. To wypuszczona przez wydawnictwo Nowa Era książka, która jako praca zbiorowa stała się wyjątkowym źródłem, łatwo przystępnej wiedzy o naszym trudnym, acz wdzięcznym języku polskim.

Jak działa na nas romantyzm?

Nietrudno się domyślić, że romantyzm to określenie czasów otoczonych tajemniczą siłą emocji. I to nie tylko tych do swojego realnego lub potencjalnego partnera. To czasy, w których liczył się szacunek, godność i wartość drugiego człowieka, chociaż czasami wciąż nie tak mocno, jak było tego potrzeba. W podręczniku znajduje się mnóstwo fragmentów najpiękniejszej literatury polskiej, która nie tylko wprowadza w panujący wówczas klimat, ale też ukazuje, jak na przestrzeni lat zmieniał się język. Poznanie tych pozycji zwiększa wrażliwość i umożliwia uporządkowanie poszczególnych obszarów wiedzy w taki sposób, aby dobrze komponowały się z aktualnie posiadaną wiedzą. Wzniosłość uczuć momentami może się wydawać odrobinę egzaltowana, ale w połączeniu z opisem okoliczności konkretnych zdarzeń jest w większości przypadków usprawiedliwiona.

Dobrze poukładane źródło wiedzy

Autorki “Ponad słowami 2 tanie podręczniki” stworzyły podręcznik do nauki języka polskiego dla uczniów liceów oraz techników. Informacje zawarte w książce pozwalają na przygotowanie się do matury zarówno w zakresie podstawowym, jak i tym rozszerzonym. Każdy dział obfituje w dobrze poukładaną wiedzę, która pozwala poznać epokę romantyzmu oraz wiele zagadnień typowo językowych, które niektórym mogą sprawiać trudność. 

Dobrze rozplanowane tematy umożliwiają samokształcenie i przygotowywanie się do egzaminu dojrzałości dowolnym poziomie. Działy i rozdziały zakończone powtórkami na wysokim poziomie, notatki zawierające najważniejsze informacje, czy też różnego rodzaju ciekawostki znacznie zwiększają uwagę przy nauce i zdecydowanie warto z tego skorzystać. Funkcjonalne kształcenie językowe jest dziś bardzo ważne.